Ypatinga dovana Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos Fleitų orkestrui

Artėjant 2022 metų šv. Kalėdoms, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos Fleitų orkestro vadovas gavo vertingą dovaną -180 partitūrų, skirtų įvairios sudėties fleitų orkestrams ir ansambliams. Ši natų kolekcija yra brangi ir unikali tuo, kad tokio kiekio ir tokios fleitinių instrumentų sudėties biblioteka sukaupta ir susisteminta yra vienintelė Lietuvoje. Kolekcijos repertuaras apima nuo renesanso iki 21 amžiaus. Ši dovana gauta iš Norderstedt fleitų ansamblio vadovo profesoriaus Marek Bartkiewicz (Vokietija). Jo vadovaujamas ansamblis yra aplankęs daugybę pasaulio šalių, tame tarpe 2014 metais koncertavo ir Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Tą vakarą mūsų mokyklos Didžiojoje salėje buvo pristatytas bendras Norderstedt fleitų ansamblio ir Dvariono muzikos mokyklos Fleitų orkestro bendras muzikinis projektas. Koncerto metu skambėjo dviejų kolektyvų jungtinis fleitų orkestras. Paklaustas, kodėl nusprendė dovanoti savo natų kolekciją, Marekas atsakė: „ kad man bus 70! Taigi nusprendžiau padovanoti savo muzikos kolekciją prasmingai. Natas solo fleitai atidaviau Lenkijos Vroclavo muzikos mokyklai ir muzikos akademijai. O savo ansamblio natas jaučiu, kad noriu padovanoti tam, kas aktyviai dirba su fleitų orkestru. Man patiko jūsų darbas ir tai, kaip jį kuriate. Taip pat esu emociškai susijęs su Vilniumi ir Baltijos šalimis (ten gimė mano anyta). Gal ir dėl to, kad dviejų tautų Lietuvos ir Lenkijos istorija mane visada žavėjo“ .

Marek Bartkiewicz mokėsi groti fleita Lenkijos Vroclavo muzikos licėjuje, Vroclavo muzikos akademijoje ir Bratislavos muzikos akademijoje (Slovakija). Nuo 1974 m. aktyviai koncertavo ir dėstė. 1982 metais Vroclavo akademijoje įkūrė kamerinį orkestrą „Leopoldinum“. Tais pačiais metais emigravo į Jungtinę karalystę kur Leeds muzikos koledže vedė meistriškumo kursus. Nuo 1983 m. profesorius gyvena ir dirba Vokietijoje, grojo Hageno ir Bochumo miestų simfoniniuose orkestruose, nuo 1986 iki 1995 metų grojo Kylio filharmonijos orkestre. Mareko koncertinė veikla yra labai plati – tai solo ir kameriniai koncertai Vokietijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje karalystėje, Šveicarijoje, Olandijoje Izraelyje, Brazilijoje… Paskutiniais metais Merek Bartkiewicz  dėstė  Norderstedt muzikos mokykloje fleitos dalyką ir vadovavo Norderstedt muzikos mokyklos fleitų ansambliui.

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos Fleitų orkestras, vadovas ir visi fleitos mokytojai dėkoja už šią neįkainojamą dovaną.